تاراز

تاراز

صنعت گردشگری در ایران از ظرفیت‌های بسیار بالایی برای رشد و توسعه برخوردار است. بر اساس گزارش سازمان جهانی گردشگری، ایران رتبه دهم جاذبه‌های باستانی و تاریخی و رتبه پنجم جاذبه‌های طبیعی را در جهان دارا است.

استان خوزستان نیز دارای جاذبه های گردشگری متععدی می باشد که می توانند نقش مهمی در ایجاد اشتغال و درآمد زایی در استان داشته باشد.

وجود رشته کوههای مرتفع و برفگیر زاگرس در شمال استان گرمسیر خوزستان تنها یکی از جاذبه های طبیعی و کم نظیر استان بشمار می رود. منطقه کوهستانی تاراز در محور اندیکا به استان چهارمحال و بختیاری به واسطه بارش برف در فصل زمستان طی سالهای اخیر و با احداث جاده دسترسی تبدیل به یکی از قطب های گردشگری استان خوزستان شده است.
منطقه نمونه گردشگری تاراز دارای قلّه‌ای برف‌گیر و جنگل‌های انبوه بلوط است و مرز بین خوزستان و چهارمحال بختیاری را تشکیل می‌دهد. در فصول سرد سال و با بارش اولین برف، این منطقه پذیرای مردم مشتاق به ورزش‌های زمستانی از اغلب نقاط استان خوزستان است.

با آغاز فصل سرما و بارش برف در این منطقه کوهستانی گردشگران زیادی از سراسر استان همراه با خانواده و یا در قالب تورهای گردشگری به کوهستان تاراز سفر می کنند.
براساس آمار نسبی تخمین زده می شود در روزهای تعطیل آخر هفته جمعیتی بالغ بر ۵ هزار نفر گردشگر از نقاط مختلف استان به کوهستان تاراز سفر می کنند و جمع کثیری از آنها در قالب تورهای گردشگری می باشند.