زراس

زراس

سال‌ها است مردم خوزستان برای لذت بردن از حاشیه سبز خزر رنج کیلومترها راه را به جان می‌خرند، بدون آنکه از وجود طبیعتی بکر و زیبا درگوشه ی شمال‌شرقی استان خود باخبر باشند. بهشتی که همچون یاقوتی سبز در دل کوهای سر به آسمان کشیده زاگرس خود نمایی می‌کند.
زراس دهکده تفریحی-توریستی که در شمال دریاچه کارون ۳ و در فاصله ۱۴ کیلومتری جنوب شهر دهدز قرار دارد، مانند تابلویی زیبا است که به دست نقاشی چیره‌دست خلق شده و ترکیبی است از کوه‌های پوشیده از درخت‌های بلوط و دشت‌های سبز و دریاچه‌ای که رنگ آبی آن میان این همه سبزی زیبایی دو چندان به آن بخشیده است .
بهترین فصل سال برای بهینه‌ترین استفاده از این آب و هوای لطیف و پاکیزه فصل بهار است که به‌واسطه‌ی نزدیکی به استان چهار محال بختیاری که حدودا ۱۸۰ کیلومتر تا شهرکرد فاصله دارد، هم‌میهنان ما در این استان هم می‌توانند اوقات خوش و فرح‌بخشی را در این منطقه داشته باشند.
فصل زمستان در این منطقه هم زیبایی خاص خودش را دارد و طبیعت پوشیده از برف و کوه‌های سپید بی‌شک زمستانی به یاد ماندنی برای اهالی جنوب خوزستان خواهد داشت که از تماشای بارش برف در اوج زمستان هم بی‌نصیب هستند.
دریاچه‌ای آبی که میان کوه‌های سبز پهن شده است، محل خوبی برای قایق‌رانی و صید ماهی است و شما در آنجا قایقرانانی را می‌بینید که تور خود را پهن کرده‌اند و در حال صید ماهی، عمدتا قزل آلا، هستند. در اینجا با سوار بر لنج‌هایی که به آن‌ها بارج می‌گویند، می‌توانید به آن طرف دریاچه بروید و از طبیعت آن دست آب هم استفاده کنید.
از دیگر جاذبه‌های توریستی که در نزدیکی این دهکده رویایی قرار دارد، می‌توان به آبشار شیوند که در نوع خود بی‌نظیر است و روستاها و باغ‌های پوشیده از انواع درختان میوه‌های سردسیری و کوهستانی اشاره کرد که می‌توان با برنامه‌ریزی مناسب طبیعت‌گردی و کوهنوردی به یاد ماندنی را در این بهشت کم‌نظیر داشته باشید.