ملاثانی

بستنی ملاثانی

شهر ملاثانی در ۴۰ کیلومتری شمال اهواز و در مسیر جاده اهواز- -شوشتر قرار گرفته است. تعدد بستنی فروشی های خوشمزه، ملاثانی را به “شهر بستنی” معروف ساخته است.
تا حالا رفتید یک جایی که سوغاتش بستنی باشد؟ شاید با خودتان فکر کنید که این دیگر چه سوغاتی است؟! بلی، در ایران پهناور و چهارفصل ما این طور سوغاتی‌ها در تمام فصول سال پیدا می‌شود.
شهر کوچک «ملاثانی» در شهرستان باوی استان خوزستان با بستنی های خوش‌طعمش معروف است. اگر گذرتان به این شهر خورد و از بستنی‌هایش نخوردید، یعنی سفرتان کامل نیست و یک جایش می‌لنگد.
بستنی این شهرستان که از شیر تازه گاومیش تهیه می‌شود، به قدری خوشمزه است که بستنی فروشی های این شهر در سرما و گرما تا نیمه شب باز هستند و کارشان سکه است. به طوری که استاندار سابق خوزستان در اظهاراتی گفته بود «جالب است بدانید که بستنی ملاثانی از دانشگاه رامین معروف‌تر است».
شهرستان باوی دارای جاذبه‌های گردشگری و توریستی متنوعی همچون شهر تاریخی عسکر مکرم، دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی، پارک جنگلی آذری، قدمگاه اویس قرنی، زیارتگاه سیدخلف، جزیره گردشگری ملاثانی، جنگل زویر چری و فلیحی است که هر سال گردشگران زیادی را از سایر نقاط کشور به سمت خوزستان جذب می‌کند اما بستنی ملاثانی چیز دیگری است.
یادمان باشد که خوزستان عزیز مملو از فرصت هایی است که اگر برنامه و مدیریت صحیحی آن را راهبری کند، نگین ایران خواهد شد ، به خوشمزگی بستنی ملاثانی… .