منطقه عقیلی

عقیلی

برای مردمی که تمایل دارند از دغدغه شهر دوری کنند و به مکانی آرام برای استراحت رجوع کنند و در میان باغی از پرتقال، نارنگی، مزارع گندم، خیار، گوجه، سیب زمینی، کلم و… روح و جسمشان را نوازش دهند، دشت مخملی “عقیلی” در اطراف شوشتر یک فرصت ایده آل به شمار می رود.
کسانی که می خواهند در کرانه کارون نیلگون قدم بزنند و آفتاب بگیرند و در کوهستان بقعه «محمدبن زید» کوهپیمایی کنند، سازه های آبی تاریخی ناشناخته را بازدید کنند؛ منطقه عقیلی از جمله مستعدترین مناطقی است که می تواند شما را در خود پذیرا باشد.
بی شک وجود طبیعت بکر و گردشگاه های متعدد در عقیلی در پرورش افراد برجسته در حوزه ادبیات و فرهنگ نقش موثری داشته است که از جمله این افراد دکتر قیصر امین پور و دکتر ناصر کرمی را می توان نام برد.
برای آمدن به عقیلی از سمت شوشتر سه جاده صاحب الزمان، دانشگاه آزاد و جاده دزفول – شوشتر وجود دارد. وجود «چغاتپه»،«قلعه رستم»، «کوه طبل خانه»،«دره انار»، «دره پل پرزین»، «بیشه چم عربان»، «کیارس»، «سد تنطیمی»، «اصطبل اسب ابر عقیلی»، «گوردخمه ها»، «عمارت مجیدخان و مهری خانم» از دیگر جاذبه های منطقه زیبای عقیلی است. وجود بقعه بشر حافی و سرعلی در نهر شاهی از دیگر جلوه های تاریخی این منطقه است.