پل پرزین

پل پرزین

دره ای وسیع و فرح بخش به نام ‘ پل پرزین ‘ در نزدیکی شوشتر ، دره ای سرسبز ، خنک و دارای آبشارها و برکه هایی زیبا و دیدنی است که دمای این دره در فصل گرم سال بیش از ۱۵ درجه با دمای منطقه اختلاف دارد و این مکان بخاطر هوای مطبوع در تابستان، گردشگران بسیاری را جذب می کند.
نامگذاری پل پرزین:
نامگذاری این دره به خاطر ساخت پلی در این منطقه در روزگاری دور از سوی اهالی صورت گرفته ، پلی از چوب که بر روی دره ای عمیق ساخته شد و پس از آن منطقه ، پل پرزین نامیده شد هرچند امروز پلی فلزی جایگزین پل چوبی قدیمی شده است.

برای رسیدن به داخل دره پل پرزین و آبشارهای زیبای آن که در منطقه ای بکر واقع شده است باید در امتداد دره حدود ۱۰ دقیقه پیاده روی کرد تا پس از طی نمودن پله ها به پایین دره رسید البته کافی است مسیر آب را پی گرفت تا به آبشار برسید.
درختان میوه انجیر ، انار و وجود چشمه های آب و جویبارهای روان در منطقه، تنوع پوشش گیاهی و نزدیکی به شهر تنها بخشی از مزیت ها، فرصت ها و قابلیت های منطقه گردشگری پل پرزین است.
وجود چشمه های متعدد و دائمی ،آبشارهای زیبا با سنگ های قندیل بسته ، دالان های طبیعی، پونه، گل و گیاهان طبی از زیبایی های منحصر به فرد منطقه تفرجگاهی پل پرزین است.
آبشار دره پل پرزین با ارتفاعی حدود پنج متر در مجاورت منطقه دره گرم و در دل دره ای زیبا واقع در رشته کوه زاگرس واقع شده است و با نزدیک شدن به این آبشار، صدای ریزش آب آبشار از دل کوه به گوش می رسد، که ریزش مداوم آن در ارتفاع باعث ایجاد حوضچه ای بزرگ در زیر آبشار شده و این نقطه مکان مناسبی برای تفریح و شنای گردشگران ایجاد کرده است.
وجود کوه های زیبا در این منطقه جذابیت دو چندانی به پل پرزین داده است و بهانه ای را برای کوهنوردان و جوانان برای دیدار و گذران ایام تعطیل در این منطقه به وجود آورده است و این در حالی است که کوهنوردان زیادی از سراسر استان برای ورزش به این مکان سفر می کنند.